Aplikacja eKsięgowy to webowa aplikacja uruchamiana w przeglądarce internetowej, która za pomocą dostarczonego interfejsu pozwala na szybszą oraz efektywniejszą pracę firmy, biura rachunkowego. Oprogramowanie współpracuje z systemami klasy ERP wielu producentów. System jest w pełni zintegrowany z modułami : Księgi Handlowej - pełna księgowość, Książki Przychodów i Rozchodów - KPiR.

          Główne funkcjonalności aplikacji:  system pozwala na księgowanie dokumentów - ręczne z wykorzystaniem ustawień z systemu ERP : np: konta księgowe, opisy, kontrahenci itd., księgowania dokumentów automatyczne z wykorzystaniem wzorców, schematów księgowania, definiowanych w systemach ERP, skanowanie – rozpoznawanie tekstu ( OCR ), obsługa załączników – dokumentów, sprawdzanie białej listy z zapisem do archiwum, obsługa mechanizmów podzielonej płatności, procedur, grup towarów i usług,
W aplikacji znajduje się wiele dodatków za pomocą których operatorzy w znacznym stopniu usprawniają pracę w dziale księgowości, np: centra kosztów ( MPK ), import dokumentów JPK, itd.

Aplikacja eKsięgowy to również uproszczony system obiegu dokumentów. Kierowanie dokumentów do odpowiednich osób, działów z możliwością  potwierdzania lub odrzucania dokumentów księgowych.

Aplikację tworzą następujące moduły:

  • Moduł Administrator
  • Moduł Operatora - pracownik biura rachunkowego, firmy
  • Moduł Użytkownika - klient np: biura rachunkowego
  • Moduł Mobilny - aplikacja dostępna na urządzenia mobilne - smartfon ( z systemem Android)Podstawowe wymagania

System Linux Debian 11 lub wyższy
Apache2 z mod_rewrite

PHP 7.4
OpenSSL PHP Extension
PDO PHP Extension
Mbstring PHP Extension
Tokenizer PHP Extension
XML PHP Extension
Firebird/PDOFirebird PHP Extension
Bcmath PHP Extension
Soap PHP Extension
SimpleXML PHP Extension
Zip PHP Extension
Curl PHP Extension
Imap PHP Extension

Imagemagick
libreoffice
samba

NodeJS (potrzebne do powiadomień push iOS i raportów pdf).
Loader ionCube PHP – do pobrania ze strony producenta http://www.ioncube.com/loaders.php